Vlastní aktivity

V této sekci můžete nahlédnout do vlastního dění organizace a zmapovat, jaké aktivity děláme či plánujeme:

8. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 28. 5. 2024 0:00

Handy club Ostrava pořádá

8. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: sobota 22. června 2024
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF),Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

plakát

Výsledky 7. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 13. 10. 2023 11:05

Díky opakované finanční podpoře Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE a MG Odra Gas, spol.s r.o proběhl v sobotu 16.9.2023 na Havlíčkově náměstí v Ostravě – Porubě, již 7. ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. I v letošním roce se k této akci připojili klienti Slezské diakonie ze střediska Betezda Komorní Lhotka.

Na tento závod se sjelo celkem 34 účastníků ze všech míst Moravskoslezského kraje. Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v krásném a plně bezbariérovém parku, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Počasí bylo od rána velmi přívětivé - a když je sluníčko a teplo, tak už to je záruka polovičního úspěchu. Na start se sjelo z blízka i zdaleka hodně závodníků, ať už na mechanických či elektrických vozících, a nebo běželi s berlemi či bez. Tyto závody si získávají rok co rok na oblibě mezi hendikepovanou veřejností, o čemž svědčí letošní účast závodníků na těchto závodech.

Organizační stránku závodu zajišťovali terapeuti a klienti terapeutické komunity Exit z Komorní Lhotky, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Zdeněk Jedlička, předseda klubu

Číst dál...

7. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 24. 8. 2023 8:33

Handy club Ostrava pořádá

7. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 16. září 2023
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

6. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 30. 8. 2022 20:33

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

6. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 24. září 2022
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Setkání s klienty EXIT

Zveřejněno: 24. 8. 2022 17:08

Ve čtvrtek 18.8.2022 proběhlo opět v Komorní Lhotce setkání s klienty a terapeuty střediska EXIT. Tentokrát mladí lidé, kteří se léčí v této skupině, chtěli blíže poznat problematiku zdravotně postižených lidí našeho Handy klubu a my zase chtěli poznat a případně pochopit pohnutky mládeže, která se zde léčí z určité závislosti. Povyprávěli jsme jim některé naše životní osudy, co se nám staly za úrazy a jak jsme se poprali s nepřízní života.

Odpolední posezení u kávičky nám zpříjemnili vynikající vlastní upečenou bábovkou. Měli jsme možnost prohlédnout si celé zařízení i místnosti, kde klienti bydlí a provádějí s nimi terapie. Taktéž jsme nakoukli do kuchyňky, kde právě chystali večeři a i nám pak dali ochutnat výborný bramborový salát s řízkem. Dověděli jsme se, že klienti se spolupodílí na chodu tohoto zařízení, zároveň si musí nakupovat potraviny, za dozoru připravit jídlo a vůbec udržovat v čistotě celé toto zařízení. Držíme jim palce, aby pobytová terapie byla pro ně účinná a mohli se pak vrátit do běžného života...

 

Opékání špekáčků v Komorní Lhotce

Zveřejněno: 22. 8. 2022 10:05

Před pár léty jsme navázali spolupráci se středisky BEZEZDA a EXIT v Komorní Lhotce, jež spravuje Slezská diakonie v Českém Těšíně. V loňském i letošním roce se jejich klienti účastnili našich sportovních závodů a soutěží a zároveň spolu s jejich terapeuty nám velmi pomáhali s přípravou a průběhem dalších akcí, za což jim touto cestou moc děkujeme.

Završením letošní spolupráce bylo, stejně jako vloni, společné opékání špekáčků. Akce byla naplánovaná na úterý 2.8.2022 v areálu finské sauny v Komorní Lhotce, kde je velmi pěkné prostředí a bezpečné ohniště i s posezením. Sešli jsme se odpoledne po 15 hodině, počasí bylo příznivé - tak akorát na opékání. Všichni jsme se na toto setkání moc těšili a opravdu bylo vstřícné a milé. Někdo si špekáčky opekl více, někdo méně, ale všem chutnaly. Tentokrát nikomu nespadnul do ohně, jako minule.

K večeru jsme se začali loučit a rozcházet. Mnohým se ani domů nechtělo, jak tam bylo příjemně a shodli jsme se na tom, že se opět rádi uvidíme. Zřejmě to bude už brzy, protože v září plánujeme sportovní akci – biatlon, na který všichni přislíbili účast, ať už jako závodníci, pomocníci, nebo jen jako fandící diváci... Těšíme se !

 

Smažení vaječiny

Zveřejněno: 27. 6. 2022 20:22

Ve středu 15.6.2022 jsme v našem spolku Handy Club, jak už začíná být dobrou a příjemnou tradicí, naplánovali, zorganizovali a také úspěšně zrealizovali akci „Smažení vaječiny“. Nakoupila se vajíčka, špek, cibule a také pažitka i nějaké pečivo. Nic složitého, ale když se sejde parta lidiček a pár ochotných rukou, změní se tyto ingredience v malé chvíli na pochoutku a pohoštění pro všechny přítomné. Ti co nepřišli - mohou jen litovat. Všichni z našeho spolku a také pár přátel z Exitu si nejen pochutnali, ale co je mnohem důležitější, prožili v přátelském prostředí společně hezké odpoledne. Akce byla ozvláštněna hrou na kytaru, při které si mnozí i zapívali. Těšíme se na další podobnou akci.

Cvičení SM Systém

Zveřejněno: 14. 11. 2021 23:06

Díky finanční podpoře od nadace ČEPS, a.s, která nám poskytla finanční prostředky na vybavení tělocvičny, jsme ve středu 6.10. 2021 v této naší tělocvičně vybavené sportovním náčiním a zrcadly, zahájili cvičení SM Systém ("Stabilizační a Mobilizační Systém"). Pod odborným vedením fyzioterapeuta jsme se seznámili se základy této techniky. Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška.
Cvičení je vhodné hlavně pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičili jsme v malých skupinkách, aby se mohl lektor individuálně každému cvičenci věnovat. Podstatou tohoto cvičení jsou spirální cviky za pomoci v rukou držené gumy, která je před zahájením cvičení pevně ukotvená. Důležité u cvičení je také správné dýchání a držení těla, což fyzioterapeut důsledně kontroloval a případné chyby ihned opravoval.

Spolupráce Handy Clubu Ostrava se střediskem ARCHA Ostrava – Hrušov

Zveřejněno: 18. 10. 2021 22:22

Letos v létě jsme navázali spolupráci s vedením a uživateli chráněného bydlení ARCHA Ostrava - v Hrušově, které patří pod Slezskou Diakonii. Posláním tohoto střediska je poskytnout dospělým lidem s mentálním postižením, ve věku
18-55 let, individuální pomoc a podporu v oblasti spojené se samostatným bydlením tak, aby mohli žít přiměřený plnohodnotný život.

Náš spolek jim nabídnul nejen možnost účasti na našich sportovních akcích, ale také vyzkoušet si v naší klubovně některé výtvarné techniky. Takto chce náš Handy Club být jim nápomocen v rozvíjení jejich osobnosti v rámci tvořivosti, samostatnosti, ale také v začleňování se do společnosti.

První setkání proběhlo už v září, kdy jsme se vzájemně seznamovali a zároveň testovali schopnosti - hlavně zájem o výtvarnou tvorbu. Jejich zručnost se projevila už při skládání a lepení papíru. Většina účastníků byla z této výtvarné činnosti nadšena a mnozí byli rádi, že si své výrobky mohli odnést domů.

Další setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 7. října 2021. Tentokrát zájemci o výtvarno měli možnost nejprve nakreslit nebo vybarvit předtištěný obrázek pastelkami a pak podobný obrázek namalovat temperovými barvami. Tématem byl podzim a dozrávání hroznů a vinné révy...

Výsledky 5. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 1. 10. 2021 11:05

Díky opakované finanční podpoře Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE, MG Odra Gas, spol.s r.o, VIVAVIS Česko s r.o., proběhl v sobotu 25.9.2021 na Havlíčkově náměstí v Ostravě – Porubě, již 5.ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. I v letošním roce se k této akci připojili klienti Slezské diakonie ze střediska Betezda Komorní Lhotka.

Na tento závod se sjelo celkem 25 účastníků ze všech míst Moravskoslezského kraje. Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v krásném a plně bezbariérovém parku, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Organizační stránku závodu zajišťovali terapeuti a klienti terapeutické komunity Exit z Komorní Lhotky, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Počasí nám tentokrát přálo, už na samém začátku nás přivítalo sluníčko. A to nás provázelo celým dopoledním závodem.

 

5. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 26. 8. 2021 9:41

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

5. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 25. září 2021
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 plakát pozvánka

Opékání špekáčků

Zveřejněno: 26. 8. 2021 9:32

Špekáček na ohni, dobrá nálada a skvělý zážitek

Již po několikáté se opět sešli tři rozdílné, avšak vzájemně se podporující skupiny. První z nich jsou uživatelé střediska Betezda, jejímž posláním je poskytování pobytové sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Druhými účastníky byli uživatelé terapeutické komunity Exit, jenž je cílena na podporu nezletilým a mladým dospělým, kteří se v důsledku škodlivého užívání návykových látek či hazardního hraní ocitli v nepříznivé sociální situaci. Posledními účastníky a zároveň koordinátory a organizátory celé akce byli členové spolku Handy Club Ostrava, jenž je sdružením zájemců o podporu a zlepšení situace hendikepovaných osob. 

Celá akce probíhala v areálu sauny v Komorní Lhotce, kde první dvě střediska mají své zázemí. Akce se domlouvala již s dostatečným předstihem. Vzhledem k proměnlivosti počasí předchozích dnů nikdo nevěděl, zda nepromokneme, ale naše prosby nakonec byly vyslyšeny a všichni si mohli užívat sluníčka a příjemného prostředí přírody tohoto kraje.

Tedy nejen to, málem bychom zapomněli na naše špekáčky, které pro nás všechny obstaral Handy Club Ostrava. Klienti TK Exit se zase na oplátku postarali o dřevo, rozděláni ohně a opékání, případně byli nápomocni při asistenci a podpoře hendikepovaným. A samozřejmě nejlepší a nejsladší na konec, kdy uživatelé domova Betezda připravili vlastnoručně dělané a zaručeně domácí zákusky, tedy úžasnou sladkou tečku. 

 Co ještě dodat? Snad jen tolik, že i zde platí ono aristotelovské moudro kdy: „Celek je víc než souhrn jeho částí“. Děkujeme všem a budeme se těšit na další společnou akci „Biatlonu pro hendikepované“, která proběhne pod záštitou Handy Clubu Ostrava dne 25. září 2021. Všichni jste srdečně zváni.

 

Setkání k tématu

Zveřejněno: 26. 8. 2021 9:30

Dne 28. 9. 2021 proběhl první diskusní meeting s názvem „Setkání k tématu“. Účastníky tohoto diskusního snímku byli Zdeněk Jedlička předseda spolku Handy Club Ostrava, které sdružuje zájemce v rámci podpory hendikepovaných osob a dále Filip Hrkal koordinátor střediska Exit, které poskytuje podporu nezletilým a mladým dospělým, jenž se v důsledku užívání návykových látek ocitli v nelehké životní situaci.

Celé toto setkání probíhalo v muzeu Slezské Diakonie v Českém Těšíně. Při diskusi se shrnula vzájemná spolupráce těchto dvou zařízení, jenž trvá více než tři roky. Byly to různé sportovní akce, zážitkové programy a jiné, které potvrdily skutečnost, že odlišnost cílových skupin nemusí být překážkou, ba právě naopak, může mít svým přesahem přínos pro všechny. Načrtla se také ochota a důležitost budoucí spolupráce.

Atmosféra muzea přitom sehrála svůj symbolický význam při tomto natáčení. Nádech historie, hlavně však příběhy lidí, kteří tuto historii vytvořili, možnost navázat na myšlenku a pokračovat dál, bylo velice inspirující, bylo to něco, co dává ve svém hlubším významu bytostný smysl a přesah. 

Již teď se všichni těšíme na další spolupráci. Ostatně, dne 10. srpna pořádáme společné opékání v areálu sauny v Komorní Lhotce a jste všichni srdečně zváni.

 

Grilování u klubovny

Zveřejněno: 1. 8. 2021 10:21

Letošní setkávání členů Handy Clubu Ostrava probíhalo i o letních prázdninách. Jednak proto, že díky koronavirovým opatřením jsme začátek aktivního setkávání museli posunout až na pozdní jaro, a jednak teplé letní počasí spíše umožňuje vozíčkářům dostavovat se na pořádané akce, než když je zima či jinak nevlídné počasí.
Na středu 7. 7. 2021 jsme naplánovali dlouho slibovanou grilovačku, a to před naší klubovnou, pro případ, že by nás nemile překvapilo počasí a prostory klubovny by nám tak mohly poskytnout zázemí před případným deštěm. Naštěstí se tak nestalo, ba právě naopak. Počasí bylo velmi teplé, takže naše klubovna sloužila spíše jako občasný úkryt před paprsky slunce a k ochlazení organizmu před venkovním vedrem...
Účast byla velmi hojná a mnozí se na této akci spolupodíleli tím, že donesli nějakou sladkost nebo přílohu k masu, třeba zeleninu, ať už koupenou či z vlastní zahrádky. Náš předseda sdružení Zdenda, na úvod všechny přivítal a poděkoval všem za zájem o tuto i jiné akce. Naše dvě dobré duše Iva a Přemek nám před klubovnou rozložili stoly a lavičky a připravili tak posezení. Iva se pak ochotně postarala ještě o roznášku jídla a pití mezi méně zdatné vozíčkáře a Přemek dokázal, i přes toto velmi horké počasí, skvěle opéci maso na grilu. Všichni si velmi pochutnali a pochvalovali tuto vydařenou letní akci s grilováním.
Tak trochu se touto cestou omlouváme okolním nájemníkům, kteří možná „trpěli“ linoucí se vůní grilovaného masa, která jim určitě musela pronikat přes okna až do jejich bytů :-)
Všichni účastníci i organizátoři se shodli, že to byla velmi vydařená akce a rádi by si ji opět někdy zopakovali, ať už v letošním roce nebo o dalším létě.

5. ročník závodu v biatlonu - zrušeno

Zveřejněno: 24. 8. 2020 10:41

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

5. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 26. září 2020 pro nepřízeň počasí zrušeno, nový termín oznámíme v nejbližším termínu
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice

Přihláška (PDF, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 plakát biatlon 2020

Prázdniny na Jihu

Zveřejněno: 20. 8. 2020 10:00

Ve středu 12.8.2020 jsme na hřišti ZŠ Kpt. Vajdy uspořádali pro děti základních škol v rámci akce Prázdniny na Jihu sportovní dopoledne, na kterém si mládež mohla vyzkoušet střelbu z laserové pistole a laserové pušky. Děti si tak mohly zazávodit v několika různých sportovních disciplínách a také si vyzkoušet, jaké to je účastnit se biatlonového závodu, který se skládal z běhu a střelby. Zároveň si tak děti mohly ověřit svou fyzickou zdatnost i v dalších disciplínách, jako byl cross – překážková dráha, jízda zručnosti na invalidních vozíčcích. S pořádáním a organizací těchto závodu nám vydatně pomohli členové z klubu biatlonu Morávia, klienti a terapeuti terapeutické komunity EXIT z Komorní Lhotky a samotní členové Handy Clubu Ostrava.
Protože bylo velmi teplé počasí, pro případ nevolnosti byli v areálu k dispozici dva zdravotníci a osvěžující tekutiny. Děti i přes teplé počasí odváděly skvělé sportovní výkony, za které byly odměněny pamětními medailemi. Ty pro ně připravili členové našeho Handy Clubu spolu s klienty terapeutické komunity EXIT sídlící v Komorní Lhotce, za což jim touto cestou moc děkujeme. Akce se velmi vydařila a děti byly spokojené. Určitě na tento den budeme všichni rádi vzpomínat a zároveň se těšit na další podobné soutěže.

Video

Fotogalerie

Obnovení aktivit

Zveřejněno: 27. 5. 2020 20:39

Konečně oznamujeme, že v souvislosti s rozvolňováním opatření, můžeme opět zahájit naše schůzky a tak pokračovat v naší tvořivé činnosti a to od středy 3.6.2020 od 16 h v naší klubovně Handy Clubu (Horní 114, Ostrava - Bělský Les)

Těšíme se nejen na vaši účast, ale i na pokračovaní v naší společné rukodělné a výtvarné tvorbě...
Jana a Zdeněk

BIATLON a Hrabyňský desetiboj 2019

Zveřejněno: 2. 7. 2019 10:59

Díky opakované finanční podpoře městského obvodu Ostrava – Jih, Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE, Nadačnímo fondu AVAST a TELE DATA SYSTEM, spol. s r.o., v  sobotu 22.6.2019 proběhl v rehabilitačním ústavu v Hrabyni již 4.ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. V letošním roce se k této akci připojili i klienti střediska Betezda Slezské Diakonie.

Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v areálu CSS, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Číst dál...

VIII. Hrabyňský desetiboj a 4. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 30. 4. 2019 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají

21. června 2019 od 12:00 VIII. Hrabyňský desetiboj

 

22. června 2019 od 9:00 4. ročník závodu v biatlonu

 • Propozice závodu (PDF)
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pozvánka

 

 

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem - podzim 2019

Zveřejněno: 1. 4. 2019 18:01

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P)

Místo konání: Klubovna Handy Club Ostrava, Ostrava-Bělský Les, Horní 114 – plně bezbariérové
Cena kurzu: 200 Kč/kurz, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA
Číslo účtu: 2600444499/2010, VS: 01042017


Výtvarný kurz

Zaměření kurzu: Rozvoj vlastního sebevyjádření kresbou a malbou různými typy výtvarných prostředků. Základy kresby a malby, základy kompozice, barvy a barevného kruhu. Psychologie barev. Tvorba koláží, quilling, pedig a další zajímavé výtvarné techniky. To vše doplňeno o relaxační techniky vlastní kresby a malby. Pro děti jsou připraveny individuální výtvarné techniky!
Kdy: každý sudý týden ve středu od 16 do 19 hod.
Délka kurzu: 4 měsíce, délka lekce: 3 hodiny
Termín první lekce: 4.9.2019, poslední lekce 11.12.2019


Rukodělná tvorba pro šikovné ruce

Zaměření kurzu: Vytváření výrobků z PET láhví, zdobení triček, výrobky z papíru, decoupage (ubrousková technika),
enkaustika (vosková technika), malování na hedvábí a další výrobky z netradičních materiálů.
Kdy: každý lichý týden ve středu od 16 do 19 hod.
Délka kurzu: 4 měsíce, délka lekce: 3 hodiny
Termín první lekce: 11.9.2019, poslední lekce 18.12.2019


Přihláška: jméno a příjmení, kontaktní údaje: e-mail + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P, název vybraného kurzu.
Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • Dotazy na tel.: 731 716 711

 

Orientační závod Trail-O 2018

Zveřejněno: 27. 8. 2018 10:00

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají 22.9.2017 4. ročník orientačního závodu Trail-O.

 • Trasa dlouhá max. 1 km v okolí RÚ Hrabyně
 • Pro „vozíčkáře, berličkáře i choďáky“
 • Možno absolvovat s doprovodem
 • Nezáleží na rychlosti
 • Mapové značky k dispozici dopředu
 • Jde o zábavu!!!

Aktualizace: Omlouváme se, sobotní (22.9.2018) závod Trail-o, který se měl konat v Hrabyni, je zrušen. Z důvodu náhlé smutné události v rodině organizátora, který měl zajistit technickou stánku závodu.


 

Číst dál...

Výsledky 3. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 19. 6. 2018 14:05

V sobotu 2.června 2018 proběhl ve sportovním areálu Hrabyně 3. ročník závodu v Biatlonu.

Tento závod se skládá z „běhu“ na vozíčku (ať už mechanickém či elektrickém) a ze střelby z laserové pistole (2x 5 ran). Před samotným závodem měl každý účastník možnost vyzkoušet si střelbu a seznámit se s tratí. Na těžších stoupacích úsecích vozíčkářům pomáhali dobrovolní pomocníci z řad rehabilitačních pracovníků Hrabyňského ústavu. Hendikepovaní chodící závodníci si závodiště obešli samozřejmě pěšky...

Předpovědi počasí na tento den nebyly moc příznivé, což mohlo odradit některé účastníky, přesto se dostavilo přes 25 soutěžících. Počasí nakonec vydrželo. Během soutěže se sice začaly stahovat mraky a chvíli to vypadalo na pořádnou bouřku, ale ta se hrabyňskému areálu naštěstí vyhnula a závod mohl být v pohodě dokončen a vyhodnocen.

Někteří závodnici již z předešlého ročníku věděli, co je v tomto závodě čeká a tak na start šli s odhodláním bojovat o medaile, což se jim povedlo.

Za náš tým Handy Club Ostrava soutěžilo celkem 5 lidí a téměř všichni se umístili na medailových pozicích:

Číst dál...

VII. Hrabyňský desetiboj a 3. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 25. 4. 2018 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají

1. června 2018 od 12:00 VII. Hrabyňský desetiboj

 

2. června 2018 od 9:00 3. ročník závodu v biatlonu

 • Propozice závodu (PDF)
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem - jaro 2018

Zveřejněno: 28. 3. 2018 18:01

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P)

Místo konání: Klubovna Handy Club Ostrava, Ostrava-Bělský Les, Horní 114 – plně bezbariérové
Cena kurzu: 200 Kč/kurz, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA
Číslo účtu: 2600444499/2010, VS: 01042017


Výtvarný a rukodělný kurz – jaro 2018

Zaměření kurzu: Relaxace  při vlastní kresbě a malbě např. akvarelem, temperovými barvami či akrylem. Rozvoj vlastního sebevyjádření různými typy výtvarných prostředků. Tvorba koláží, malování na sklo, práce s papírem, quilling, origami, výrobky z netradičních materiálů a další zajímavé výtvarné a rukodělné techniky.
Kdy: ve středu od 16 do 19 hod.

28. 3. 13. týden   Velikonoční tvoření, malování vajíček
4. 4. 14. týden    Malování – akvarel, tempera, akryl
11. 4. 15. týden   Práce s barevným papírem – koláž
18. 4. 16. týden   Malování na sklo
25. 4. 17. týden   Květy z papíru, guilling
2. 5. 18. týden    Mandala – na papír, sklo, CD
9. 5.    19. týden    Zdobení květináčů, skleniček, plechů
16. 5. 20. týden   Kresba tuší
23. 5. 21. týden   Práce s vlnou, pedig
30. 5. 22. týden   Malování na textil
6. 6. 23. týden    Knoflíky, korálky, vlna…
13. 6. 24. týden   Origami, ubrousková technika

 


Přihláška: jméno a příjmení, kontaktní údaje: e-mail + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P.
Přihlášky zašlete do 18. září 2017 (v případě volných míst i později) na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • Dotazy na tel.: 731 716 711

 

Výsledky závodu Trail-O 2017

Zveřejněno: 5. 10. 2017 11:41

3. ročník orientačního závodu Trail-O proběhl 16.09.2017 v areálu CSS Hrabyně

Za deštivého a chladného počasí proběhl v sobotu 16.09.2017 v areálu CSS orientační závod Trail-O. Trať 3. ročníku závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala necelých 2000 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl, dostačují. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky.

Na trati bylo přichystáno 9 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze tří či čtyř umístěných kontrol. A to je právě ta zajímavost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly.

I když počasí moc nepřálo, přesto se závodů zúčastnilo 19 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou ale i bez opory a chodící). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup.

Číst dál...

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem - podzim 2017

Zveřejněno: 1. 9. 2017 18:01

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P)

Místo konání: Klubovna Handy Club Ostrava, Ostrava-Bělský Les, Horní 114 – plně bezbariérové
Cena obou kurzů: 200 Kč/kurz, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA
Číslo účtu: 2600444499/2010, VS: 01042017


Výtvarný kurz

Zaměření kurzu: rozvoj vlastního sebevyjádření kresbou a malbou různými typy výtvarných prostředků. Základy kresby a malby, základy kompozice, barvy a barevného kruhu. Psychologie barev. Tvorba koláží, quilling, pedig a další zajímavé výtvarné techniky.
To vše doplněno o relaxační techniky vlastní kresby a malby.
Pro děti jsou připraveny individuální výtvarné techniky! :-)
Kdy: 1x za 2 týdny ve středu od 16.00 do 19.00 hod., délka lekce 3 hodiny
Délka kurzu: 3 měsíce
Termín první lekce: 27. 9. 2017 (nutné předchozí přihlášení), poslední lekce 20. 12. 2017


Netradiční tvorba pro šikovné ruce

Náplň kurzu: vytváření výrobků z PET láhví, zdobení triček, výrobky z papíru, decoupage (ubrousková technika),
enkaustika (vosková technika), malování na hedvábí a další výrobky z netradičních materiálů.
Kdy: 1x za 2 týdny ve středu od 16.00 do 19.00 hod., délka lekce 3 hodiny
Délka kurzu: 3 měsíce
Termín první lekce: 20. 9. 2017 (nutné předchozí přihlášení), poslední lekce 13. 12. 2017


Přihláška: jméno a příjmení, kontaktní údaje: e-mail + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P, název kurzu, který jste si vybrali – možno i více kurzů, den a hodinu.
Přihlášky zašlete do 18. září 2017 (v případě volných míst i později) na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • Dotazy na tel.: 731 716 711

 

Výsledky závodu v biatlonu 2017

Zveřejněno: 8. 7. 2017 17:16

V příjemném slunečném počasí proběhl v sobotu 24.6.2017 již druhý ročník závodu v biatlonu, který se konal v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně. Tento areál je přímo předurčen k pořádání takovýchto sportovních soutěží. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laiserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku, na které dá hodně získat, ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Závodu se zúčastnilo celkem 23 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou i bez). Závodníci byli rozděleni do několika kategorii podle druhu postižení. Zkrátka závody pro všechny, kdo chtěl udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velký dík patří členům Biatlon Ostrava Poruba, konkrétně Mgr. Haně Gřeškové, která se ujala role hlavní rozhodčí. Dále bych chtěl poděkovat personálu RÚ Hrabyně v čele s Mgr. Martinou Korhelíkovou za zajištění pořadatelské služby a zázemí pro sportovce. Bez této pomoci by tato sportovní akce neměla tak vysokou sportovní a společenskou úroveň.

V textu dále výsledková listina a fotogalerie z akce.

Číst dál...

2. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 2. 6. 2017 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádá 24.6.2017 2. ročník závodu v biatlonu hendikepovaných jednotlivců.

Plakát Biatlon 2017

 

Propozice závodu (PDF)

  

Video pozvánka

 

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem 2017

Zveřejněno: 1. 3. 2017 18:01

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P)

Místo konání: Klubovna Handy Club Ostrava, Ostrava-Bělský Les, Horní 114 – plně bezbariérové
Cena obou kurzů: 200 Kč/kurz, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA
Číslo účtu: 2600444499/2010, VS: 01042017


Výtvarný kurz

Zaměření kurzu: rozvoj vlastního sebevyjádření kresbou a malbou různými typy výtvarných prostředků. Základy kresby a malby, základy kompozice, barvy a barevného kruhu. Psychologie barev. Tvorba koláží, quilling, pedig a další zajímavé výtvarné techniky. To vše doplněno o relaxační techniky vlastní kresby a malby.
Pro děti jsou připraveny individuální výtvarné techniky! :-)
Kdy: 1x týdně ve čtvrtek od 16.30 do 18.30 hod.
Délka kurzu: 2 měsíce
Termín první lekce: 6. 4. 2017 (nutné předchozí přihlášení)


Netradiční tvorba pro šikovné ruce

Náplň kurzu: vytváření výrobků z PET láhví, zdobení triček, výrobky z papíru, decoupage (ubrousková technika), enkaustika (vosková technika),
malování na hedvábí a další výrobky z netradičních materiálů.
Kdy: 1x týdně ve čtvrtek od 16.30 do 18.30 hod.
Délka kurzu: 2 měsíce
Termín první lekce: 1. 6. 2017 (nutné předchozí přihlášení)


Přihláška: jméno a příjmení, kontaktní údaje: e-mail + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P, název kurzu, který jste si vybrali – možno i více kurzů, den a hodinu.
Přihlášky zašlete do 3. dubna 2017 (v případě volných míst i později) na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • Dotazy na tel.: 777 345 701

leták

 

Výstava „Objevte svůj tvůrčí potenicál“

Zveřejněno: 19. 1. 2017 16:45

Handy Club Ostrava vás zve na výstavu výtvarných prací osob se zdravotním znevýhodněním v rámci projektu

Objevte svůj tvůrčí potenciál

 

Díla tvořili lidé s různými hendikepy, ve kterých měli možnost projevit své nálady a pocity i svůj skrytý výtvarný potenciál.

Výstava se koná od 20. ledna 2017 do konce února v prostorách SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě.

 

 

 

2. ročník orientačního závodu Trail-O proběhl 10.09.2016 v areálu CSS Hrabyně

Zveřejněno: 19. 9. 2016 23:10

Ve slunečném počasí proběhly v sobotu 10.09.2016 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Trať 2. ročníku závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala necelých 1000 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl dostačující. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky.

Na trati bylo přichystáno 10 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze čtyř či pěti umístěných kontrol. A to je právě ta zajímavost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly.

Závodu se celkem zúčastnilo 27 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou ale i bez opory). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velice nás potěšila účast závodníku M. Špidlena a J. Mrtkové, kteří se pravidelné účastní Trail – O závodů u nás i v zahraničí. Pro nás to byl velký přínos se od těchto závodníků ledacos přiučit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup.

Číst dál...

Výsledky závodu v biatlonu

Zveřejněno: 9. 8. 2016 21:34

V parném slunečním počasí proběhl v sobotu 25.6.2016 v areálu CSS netradiční závod v biatlonu hendikepovaných. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku na které dá hodně získat ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Číst dál...

Závod v biatlonu

Zveřejněno: 29. 5. 2016 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádá 25.6.2016 1. ročník závodu v biatlonu hendikepovaných jednotlivců.

Číst dál...

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem

Zveřejněno: 26. 5. 2016 8:31

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy angličtiny pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P).

Místo konání: Klubovna Handy Club Ostrava, Horní 114, Ostrava-Bělský les, plně bezbariérové

Cena všech kurzů: 200 Kč, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA

č. účtu: 2600444499/2010, VS 01052016


Výtvarný kurz

Zaměření kurzu: Kombinace tradičních a netradičních výtvarných technik a postupů, kresba, malba, modelování, práce s papírem, textilem, přírodninami a jinými materiály.  .

Kdy: 1x týdně ve čtvrtek od 16 do 18 hod.

Délka kurzu: 3 měsíce

Termíny prvních lekcí: jarní 7. 4. 2016, podzimní 15. 9. 2016 (nutné předchozí přihlášení)


Arteterapeutický kurz

Zaměření kurzu: využití nejrůznějších výtvarných techni a materiálů - malba, kresba, tisk, modelování, koláže, práce s přírodninami, spontánní kresba a malba, práce s imaginací a vizualizací, hra s barvou, prostorová tvorba. Program bude přizpůsoben potřebám a přáním skupiny.

Kdy: 1 x týdně ve čtvrtek od 18 do 20 hod.

Délka kurzu: 3 měsíce

Termín první lekce: jarní 5. 4. 2016, podzimní 13. 9. 2016 (nutné předchozí přihlášení)


Netradiční tvorba pro šikovné ruce

Náplň kurzu: vytváření výrobků z PET lahví, zdobení triček, výrobky z papíru, decoupage (ubrousková technika), podzimní vazba (dušičky), adventní vazba, vánoční svícen na stůl, odzoby na stromek z netradičních materiálů.

Kdy: 1x týdně v úterý od 17 do 19 hod.

Délka kurzu: 3 měsíce

Termín první lekce: podzimní 13. 9. 2016 (nutné předchozí přihlášení)


Přihláška

Jméno a příjmení, kontaktní údaje: email + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P, název kurzu, který jste si vybrali - možno i více kurzů, den a hodinu.

Přihlášky zašlete do 4. dubna 2016 (v případě volných míst i později) na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dotazy odpovíme na telefonu 777 345 701.

Číst dál...

Orientační závod Trail-O proběhl 10.10.2015 v areálu CSS Hrabyně

Zveřejněno: 20. 10. 2015 22:40

V lehce mrazivém počasí proběhly v sobotu 10.10.2015 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Kdo tuto disciplínu ještě neokusil, měl by tak učinit co nejdříve. Není pro ni potřeba žádná velká fyzická připravenost, za to je potřeba dobře se naladit a aktivizovat svého bystrého ducha :-)

Číst dál...

Vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem

Zveřejněno: 5. 8. 2015 8:31

Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy angličtiny pro osoby s hendikepem (ZTP, ZTP/P).

Místo konání: Gymnázium Fr. Hajdy, Ostrava - Hrabůvka, Fr. Hajdy 1429/34, plněbezbariérové

Cena všech kurzů: 200 Kč, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA

č. účtu: 2600444499/2010, VS 01042015


Kurz anglického jazyka pro začátečníky a mírně pokročilé

Zaměření kurzu: zvládnutí základních komunikačních dovedností v anglickém jazyce, problematika života a práce s hendikepem .

Kdy: 1x týdně v pátek od 17 – 19 hod.(začátečníci) a od 19 - 21hod.(pokročilí)

Délka kurzu: 7 měsíců

Termín první lekce: 2. října 2015 (nutné předchozí přihlášení)


 Výtvarný kurz

Zaměření kurzu: rozvoj vlastního sebevyjádření kresbou a malbou různými typy výtvarných prostředků. Základy kresby a malby, vizování, stínování, základy kompozice, barvy a teorie barevného kruhu, psychologie barev. Tvorba koláží, novoročenek, dokreslování autoportrétu a další zajímavé výtvarné techniky. To vše doplněno o relaxační techniky vlastní kresby a malby. Pro děti jsou připraveny individuální výtvarné techniky! :-)

Kdy: 1x týdně ve čtvrtek 16 – 19 hod.

Délka kurzu: 3 měsíce

Termín první lekce: 8. října 2015


Netradiční tvorba pro šikovné ruce

Náplň kurzu: vytváření výrobků z PET lahví, zdobení triček, výrobky z papíru, decoupage (ubrousková technika), podzimní vazba (dušičky), adventní vazba, vánoční svícen na stůl, odzoby na stromek z netradičních materiálů.

Kdy: 1x týdně ve středu 16 – 19 hod.

Délka kurzu: 3 měsíce

Termín první lekce: 7. října 2015 (nutné předchozí přihlášení)


Přihláška

Jméno a příjmení, kontaktní údaje: email + telefon, druh hendikepu – ZTP nebo ZTP/P, název kurzu, který jste si vybrali - možno i více kurzů, den a hodinu.

Přihlášky zašlete na mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dotazy odpovíme na telefonu 777 345 701.

Do kurzů je možné se přihlásit i v jejich průběhu.

 leták

Rekondiční pobyt 2015

Zveřejněno: 4. 8. 2015 16:39

Rekondice

I v letošním roce pořádáme pro členy Handy Clubu Ostrava relaxačně rozvojový pobyt a to nejlépe v přírodě! A tak jsme si pro vás přichystali rekondiční pobyt v Horní Lhotě, kde nás kromě společného setkání čeká i další program.

Zavzpomínáme na zážitky z uskutečněných mezinárodních výjezdů, jichž se většina z Vás zúčastnila. Dozvíme se spoustu zajímavostí o plánovaném pořádání orientačního závodu (Trial-O) v Hrabyni, připravovaných vzdělávacích kurzech, které proběhnou na podzim roku 2015. Čeká nás také přednáška o zdravé výživě.

Těšíme se na Vaši účast.

Kde: Turistická ubytovna, TJ Sokol Horní Lhota, Záhumení 44, 747 64 Horní Lhota

Kdy: 19-20. září 2015, sraz 9,00 - 10,00 hod.

Kontakt: Zdeněk Jedlička, tel. 777 345 701,  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Kurzy – jazyk anglický, výtvarný kurz

Zveřejněno: 29. 1. 2015 11:17
Aktuálně

Do kurzů je možné se po dohodě přihlásit i v jejich průběhu.

Kurz angličtiny byl zahájen 10.4.2015
Výtvarný kurz byl zahájen 9.4.2015
Počítačový kurz - práce přes PC z domu nebyl otevřen.


Handy Club Ostrava pořádá vzdělávací kurzy pro osoby s hendikepem ( ZTP, ZTP/P ).

Místo konání: Gymnázium Fr. Hajdy, Ostrava - Hrabůvka, Fr. Hajdy 1429/34, plněbezbariérové

CENA všech kurzů: 200 Kč, pro členy Handy Club Ostrava ZDARMA

č. účtu: 2600444499/2010, VS 01042015

Číst dál...

Aktivní odpočinek v Horní Lhotě

Zveřejněno: 6. 1. 2015 16:06

Ve dnech 18. a 19. 10. 2014 se za finanční podpory městského obvodu Ostrava – Jih opět v Horní Lhotě uskutečnil rekondiční pobyt. Letošní rok byl zaměřen na sport, rehabilitaci a sociální problematiku hendikepovaných. Akce se zúčastnil hojný počet tělesně postižených na vozíku, nenechalo si ji ujít 15 členů včetně doprovodů.

Pobyt byl pro zúčastněné velice přínosný. Seznámili se s důležitostí pravidelné fyzické aktivity vykonávané v domácím prostředí, která jim bude velice nápomocná pro udržení soběstačnosti a co nejlepší fyzické kondice a kterou jim názorně předvedli zkušení fyzioterapeuti. Osvojili si tak techniky, jak si v rámci možností co nejlépe pomoci.

Dalším bodem letošního ročníku bylo seznámení se s možností orientačního oběhu pro hendikepované, která je nadchla. Tento sport je pro ně přínosný hned z několika důvodů – opět je to forma, jak si zlepšit a udržet kondici, zároveň se jedná o aktivitu vykonávanou venku v příjemném prostředí a navíc v kolektivu – hendikepovaní tak mají touto cestou možnost se alespoň částečně vymanit z izolace, ke které se často vlivem svého hendikepu uchylují.

Součástí programu byla také série přednášek týkající se zdravého životního stylu a správného stravování. Tato problematika je pro hendikepované vzhledem k zpomalené funkci trávicího traktu vlivem sedavého způsobu života rovněž nesmírně důležitá, zároveň je bohužel často podceňována či naprosto opomíjena.

Po celou dobu pobytu měli účastníci k dispozici tělocvičnu vybavenou stolním tenisem – mohli se tak blíže seznámit i s tímto sportem.

Celý pobyt doprovázela pohodová atmosféra a příjemná nálada, díky níž se navzájem poznali a spřátelili noví členové, ti stávající si užívali společně strávených chvil a vzpomínali na společně prožité okamžiky předchozích akcí a nedávných výjezdů.

Mgr. Irena Petrášová

 

Základy kresby a malby

Zveřejněno: 16. 12. 2014 8:19

Handy Club Ostrava pořádá relaxační výtvarné kurzy na téma Základy kresby a malby  
Kurzy povede lektorka a malířka Michaela FATI

Program:

 • Teorie: světlo a stín, vizování, struktura předmětů, lineární a vzdušná perspektiva, ptačí a žabí perspektiva, skicování, kompozice, zlatý řez, teorie barev a přehled materiálů, zátiší, krajina, intuitivní malba
 • Práce na vlastních obrazech

Kde: Galerie Mlejn (Nádražní 3136/138A, Ostrava; www.mlejn.com) - vstup možný s dopomocí, prostory nejsou bezbariérové

Kdy: pondělky 17:30 - 19:45 ( 5. 1. - 9. 3. 2015)

Cena: 3 000,- Kč / kurs (celkem 10 lekcí tj. 30 vyučovacích hodin), cena zahrnuje veškeré pomůcky, cena jedné lekce 350,- Kč/os


Kde: Antakarana (Dolní 782/65, Ostrava-Zábřeh; www.antakarana.cz) – vstup možný s dopomocí, prostory nejsou bezbariérové

Kdy: úterky 17:00 - 19:15 (od 6. 1. – 10. 3. 2015)

Cena: 3 000,- Kč / kurs (celkem 10 lekcí tj. 30 vyučovacích hodin), cena zahrnuje veškeré pomůcky, cena jedné lekce 350,- Kč/os


Členové Handy Clubu Ostrava (průkaz ZTP) mají slevu 50% z celkové ceny kurzu. Informace o členství na www.hcov.cz
NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL. POČET MÍST OMEZEN!!!
Tel: 604 295 672 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
TENTO KURZ JE URČEN I PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY!

Rekondiční pobyt 2014

Zveřejněno: 17. 3. 2014 12:10

Rekondiční pobyt je realizován 1 x ročně. V roce 2014 proběhl v termínu: 18.-19.10.2014 v ubytovně v Horní Lhotě.

Smyslem rekondice je trvalá péče o zdravotní stav hendikepovaných osob, která má preventivní účinek a omezuje tak vznik nepříjemných zdravotních komplikací.

„Zastavte se na chvíli, přijde mezi nás a aktivně si odpočiňte“

Obsahem rekondičních pobytů je zdravotní cvičení a masáže. Rekondiční pobyty jsou zaměřeny také na inspirativní a rozvojovou oblast. Rekondiční pobyty v roce 2014 byly zaměřeny na sportovní tématiku – vhodné sporty pro hendikepované osoby a deskové hry – využití deskových her pro podporu jemné motoriky a samozřejmě také vzdělávání, osvětu i zábavu. Součástí rekondičních pobytů je také zajímavá společenská část, při které mají členové možnost se lépe vzájemně poznat, navázat nová přátelství či upevnit ta stávající.

Pokud máte zájem o tuto aktivitu nebo potřebujete bližší informace, napište zde.

 

Zahraniční výjezdy

Zveřejněno: 17. 3. 2014 12:01

Zahraniční výjezdy jsou aktivitou, jejíž možnost vyplývá z účasti Handy Clubu Ostrava v mezinárodních projektech. Zahraničních výjezdů se mohou zúčastnit všichni členové sdružení, kteří mají zájem participovat na realizovaných projektových aktivitách za podmínky splnění všech požadavků, které vyplývají pro účastníky mobilit z obsahu projektu. Vzorové podmínky pro účastníka mezinárodního výjezdu mohou vypadat takto:

Číst dál...

Výuka jazyka anglického

Zveřejněno: 15. 3. 2014 11:39

Výuka jazyka anglického s tématikou zaměřenou na život s hendikepem

Výuka jazyka anglického zaměřená na tématiku života s hendikepem probíhá 1 x týdně v bloku 2 vyučovacích lekcí a její náročnost je volena podle úrovně jazykových znalostí žáků. Témata, které výuka řeší jsou tato:

 •  Gramatické základy jazyka
 • Slovní zásoba spojená s tématikou hendikepu
 • Vzorové situace spojené s řešením situací při cestování
 • Vzorové situace v běžném životě (práce, strava, oblékání, apod.)

Číst dál...