Sportovní akce

2. ročník orientačního závodu Trail-O proběhl 10.09.2016 v areálu CSS Hrabyně

Ve slunečném počasí proběhly v sobotu 10.09.2016 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Trať 2. ročníku závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala necelých 1000 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl dostačující. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky.

Na trati bylo přichystáno 10 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze čtyř či pěti umístěných kontrol. A to je právě ta zajímavost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly.

Závodu se celkem zúčastnilo 27 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou ale i bez opory). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velice nás potěšila účast závodníku M. Špidlena a J. Mrtkové, kteří se pravidelné účastní Trail – O závodů u nás i v zahraničí. Pro nás to byl velký přínos se od těchto závodníků ledacos přiučit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup.