Sportovní akce

Výsledky 7. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 13. 10. 2023 11:05

Díky opakované finanční podpoře Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE a MG Odra Gas, spol.s r.o proběhl v sobotu 16.9.2023 na Havlíčkově náměstí v Ostravě – Porubě, již 7. ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. I v letošním roce se k této akci připojili klienti Slezské diakonie ze střediska Betezda Komorní Lhotka.

Na tento závod se sjelo celkem 34 účastníků ze všech míst Moravskoslezského kraje. Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v krásném a plně bezbariérovém parku, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Počasí bylo od rána velmi přívětivé - a když je sluníčko a teplo, tak už to je záruka polovičního úspěchu. Na start se sjelo z blízka i zdaleka hodně závodníků, ať už na mechanických či elektrických vozících, a nebo běželi s berlemi či bez. Tyto závody si získávají rok co rok na oblibě mezi hendikepovanou veřejností, o čemž svědčí letošní účast závodníků na těchto závodech.

Organizační stránku závodu zajišťovali terapeuti a klienti terapeutické komunity Exit z Komorní Lhotky, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Zdeněk Jedlička, předseda klubu

Číst dál...

7. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 24. 8. 2023 8:33

Handy club Ostrava pořádá

7. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 16. září 2023
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

6. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 30. 8. 2022 20:33

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

6. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 24. září 2022
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Cvičení SM Systém

Zveřejněno: 14. 11. 2021 23:06

Díky finanční podpoře od nadace ČEPS, a.s, která nám poskytla finanční prostředky na vybavení tělocvičny, jsme ve středu 6.10. 2021 v této naší tělocvičně vybavené sportovním náčiním a zrcadly, zahájili cvičení SM Systém ("Stabilizační a Mobilizační Systém"). Pod odborným vedením fyzioterapeuta jsme se seznámili se základy této techniky. Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška.
Cvičení je vhodné hlavně pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičili jsme v malých skupinkách, aby se mohl lektor individuálně každému cvičenci věnovat. Podstatou tohoto cvičení jsou spirální cviky za pomoci v rukou držené gumy, která je před zahájením cvičení pevně ukotvená. Důležité u cvičení je také správné dýchání a držení těla, což fyzioterapeut důsledně kontroloval a případné chyby ihned opravoval.

Výsledky 5. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 1. 10. 2021 11:05

Díky opakované finanční podpoře Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE, MG Odra Gas, spol.s r.o, VIVAVIS Česko s r.o., proběhl v sobotu 25.9.2021 na Havlíčkově náměstí v Ostravě – Porubě, již 5.ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. I v letošním roce se k této akci připojili klienti Slezské diakonie ze střediska Betezda Komorní Lhotka.

Na tento závod se sjelo celkem 25 účastníků ze všech míst Moravskoslezského kraje. Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v krásném a plně bezbariérovém parku, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Organizační stránku závodu zajišťovali terapeuti a klienti terapeutické komunity Exit z Komorní Lhotky, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Počasí nám tentokrát přálo, už na samém začátku nás přivítalo sluníčko. A to nás provázelo celým dopoledním závodem.

 

5. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 26. 8. 2021 9:41

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

5. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 25. září 2021
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice a přihláška (PDF), Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 plakát pozvánka

5. ročník závodu v biatlonu - zrušeno

Zveřejněno: 24. 8. 2020 10:41

Handy club Ostrava ve spolupráci s Klubem biatlonu Moravia pořádá

5. ročník závodu BIATLONU hendikepovaných jednotlivců v Ostravě

DATUM KONÁNÍ: 26. září 2020 pro nepřízeň počasí zrušeno, nový termín oznámíme v nejbližším termínu
MÍSTO KONÁNÍ: Havlíčkovo náměstí, Ostrava-Poruba

Propozice

Přihláška (PDF, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 plakát biatlon 2020

Prázdniny na Jihu

Zveřejněno: 20. 8. 2020 10:00

Ve středu 12.8.2020 jsme na hřišti ZŠ Kpt. Vajdy uspořádali pro děti základních škol v rámci akce Prázdniny na Jihu sportovní dopoledne, na kterém si mládež mohla vyzkoušet střelbu z laserové pistole a laserové pušky. Děti si tak mohly zazávodit v několika různých sportovních disciplínách a také si vyzkoušet, jaké to je účastnit se biatlonového závodu, který se skládal z běhu a střelby. Zároveň si tak děti mohly ověřit svou fyzickou zdatnost i v dalších disciplínách, jako byl cross – překážková dráha, jízda zručnosti na invalidních vozíčcích. S pořádáním a organizací těchto závodu nám vydatně pomohli členové z klubu biatlonu Morávia, klienti a terapeuti terapeutické komunity EXIT z Komorní Lhotky a samotní členové Handy Clubu Ostrava.
Protože bylo velmi teplé počasí, pro případ nevolnosti byli v areálu k dispozici dva zdravotníci a osvěžující tekutiny. Děti i přes teplé počasí odváděly skvělé sportovní výkony, za které byly odměněny pamětními medailemi. Ty pro ně připravili členové našeho Handy Clubu spolu s klienty terapeutické komunity EXIT sídlící v Komorní Lhotce, za což jim touto cestou moc děkujeme. Akce se velmi vydařila a děti byly spokojené. Určitě na tento den budeme všichni rádi vzpomínat a zároveň se těšit na další podobné soutěže.

Video

Fotogalerie

BIATLON a Hrabyňský desetiboj 2019

Zveřejněno: 2. 7. 2019 10:59

Díky opakované finanční podpoře městského obvodu Ostrava – Jih, Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE, Nadačnímo fondu AVAST a TELE DATA SYSTEM, spol. s r.o., v  sobotu 22.6.2019 proběhl v rehabilitačním ústavu v Hrabyni již 4.ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. V letošním roce se k této akci připojili i klienti střediska Betezda Slezské Diakonie.

Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v areálu CSS, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Číst dál...

VIII. Hrabyňský desetiboj a 4. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 30. 4. 2019 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají

21. června 2019 od 12:00 VIII. Hrabyňský desetiboj

 

22. června 2019 od 9:00 4. ročník závodu v biatlonu

  • Propozice závodu (PDF)
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pozvánka

 

 

Orientační závod Trail-O 2018

Zveřejněno: 27. 8. 2018 10:00

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají 22.9.2017 4. ročník orientačního závodu Trail-O.

  • Trasa dlouhá max. 1 km v okolí RÚ Hrabyně
  • Pro „vozíčkáře, berličkáře i choďáky“
  • Možno absolvovat s doprovodem
  • Nezáleží na rychlosti
  • Mapové značky k dispozici dopředu
  • Jde o zábavu!!!

Aktualizace: Omlouváme se, sobotní (22.9.2018) závod Trail-o, který se měl konat v Hrabyni, je zrušen. Z důvodu náhlé smutné události v rodině organizátora, který měl zajistit technickou stánku závodu.


 

Číst dál...

Výsledky 3. ročníku závodu v biatlonu

Zveřejněno: 19. 6. 2018 14:05

V sobotu 2.června 2018 proběhl ve sportovním areálu Hrabyně 3. ročník závodu v Biatlonu.

Tento závod se skládá z „běhu“ na vozíčku (ať už mechanickém či elektrickém) a ze střelby z laserové pistole (2x 5 ran). Před samotným závodem měl každý účastník možnost vyzkoušet si střelbu a seznámit se s tratí. Na těžších stoupacích úsecích vozíčkářům pomáhali dobrovolní pomocníci z řad rehabilitačních pracovníků Hrabyňského ústavu. Hendikepovaní chodící závodníci si závodiště obešli samozřejmě pěšky...

Předpovědi počasí na tento den nebyly moc příznivé, což mohlo odradit některé účastníky, přesto se dostavilo přes 25 soutěžících. Počasí nakonec vydrželo. Během soutěže se sice začaly stahovat mraky a chvíli to vypadalo na pořádnou bouřku, ale ta se hrabyňskému areálu naštěstí vyhnula a závod mohl být v pohodě dokončen a vyhodnocen.

Někteří závodnici již z předešlého ročníku věděli, co je v tomto závodě čeká a tak na start šli s odhodláním bojovat o medaile, což se jim povedlo.

Za náš tým Handy Club Ostrava soutěžilo celkem 5 lidí a téměř všichni se umístili na medailových pozicích:

Číst dál...

VII. Hrabyňský desetiboj a 3. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 25. 4. 2018 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádají

1. června 2018 od 12:00 VII. Hrabyňský desetiboj

 

2. června 2018 od 9:00 3. ročník závodu v biatlonu

  • Propozice závodu (PDF)
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Výsledky závodu Trail-O 2017

Zveřejněno: 5. 10. 2017 11:41

3. ročník orientačního závodu Trail-O proběhl 16.09.2017 v areálu CSS Hrabyně

Za deštivého a chladného počasí proběhl v sobotu 16.09.2017 v areálu CSS orientační závod Trail-O. Trať 3. ročníku závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala necelých 2000 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl, dostačují. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky.

Na trati bylo přichystáno 9 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze tří či čtyř umístěných kontrol. A to je právě ta zajímavost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly.

I když počasí moc nepřálo, přesto se závodů zúčastnilo 19 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou ale i bez opory a chodící). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup.

Číst dál...

Výsledky závodu v biatlonu 2017

Zveřejněno: 8. 7. 2017 17:16

V příjemném slunečném počasí proběhl v sobotu 24.6.2017 již druhý ročník závodu v biatlonu, který se konal v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně. Tento areál je přímo předurčen k pořádání takovýchto sportovních soutěží. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laiserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku, na které dá hodně získat, ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Závodu se zúčastnilo celkem 23 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou i bez). Závodníci byli rozděleni do několika kategorii podle druhu postižení. Zkrátka závody pro všechny, kdo chtěl udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velký dík patří členům Biatlon Ostrava Poruba, konkrétně Mgr. Haně Gřeškové, která se ujala role hlavní rozhodčí. Dále bych chtěl poděkovat personálu RÚ Hrabyně v čele s Mgr. Martinou Korhelíkovou za zajištění pořadatelské služby a zázemí pro sportovce. Bez této pomoci by tato sportovní akce neměla tak vysokou sportovní a společenskou úroveň.

V textu dále výsledková listina a fotogalerie z akce.

Číst dál...

2. ročník závodu v biatlonu

Zveřejněno: 2. 6. 2017 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádá 24.6.2017 2. ročník závodu v biatlonu hendikepovaných jednotlivců.

Plakát Biatlon 2017

 

Propozice závodu (PDF)

  

Video pozvánka

 

2. ročník orientačního závodu Trail-O proběhl 10.09.2016 v areálu CSS Hrabyně

Zveřejněno: 19. 9. 2016 23:10

Ve slunečném počasí proběhly v sobotu 10.09.2016 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Trať 2. ročníku závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala necelých 1000 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl dostačující. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky.

Na trati bylo přichystáno 10 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze čtyř či pěti umístěných kontrol. A to je právě ta zajímavost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly.

Závodu se celkem zúčastnilo 27 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou ale i bez opory). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velice nás potěšila účast závodníku M. Špidlena a J. Mrtkové, kteří se pravidelné účastní Trail – O závodů u nás i v zahraničí. Pro nás to byl velký přínos se od těchto závodníků ledacos přiučit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup.

Číst dál...

Výsledky závodu v biatlonu

Zveřejněno: 9. 8. 2016 21:34

V parném slunečním počasí proběhl v sobotu 25.6.2016 v areálu CSS netradiční závod v biatlonu hendikepovaných. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku na které dá hodně získat ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Číst dál...

Závod v biatlonu

Zveřejněno: 29. 5. 2016 10:37

Handy club Ostrava ve spolupráci s RÚ a CSS Hrabyně pořádá 25.6.2016 1. ročník závodu v biatlonu hendikepovaných jednotlivců.

Číst dál...

Orientační závod Trail-O proběhl 10.10.2015 v areálu CSS Hrabyně

Zveřejněno: 20. 10. 2015 22:40

V lehce mrazivém počasí proběhly v sobotu 10.10.2015 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Kdo tuto disciplínu ještě neokusil, měl by tak učinit co nejdříve. Není pro ni potřeba žádná velká fyzická připravenost, za to je potřeba dobře se naladit a aktivizovat svého bystrého ducha :-)

Číst dál...