Sportovní akce

Výsledky 7. ročníku závodu v biatlonu

Díky opakované finanční podpoře Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE a MG Odra Gas, spol.s r.o proběhl v sobotu 16.9.2023 na Havlíčkově náměstí v Ostravě – Porubě, již 7. ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. I v letošním roce se k této akci připojili klienti Slezské diakonie ze střediska Betezda Komorní Lhotka.

Na tento závod se sjelo celkem 34 účastníků ze všech míst Moravskoslezského kraje. Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v krásném a plně bezbariérovém parku, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Počasí bylo od rána velmi přívětivé - a když je sluníčko a teplo, tak už to je záruka polovičního úspěchu. Na start se sjelo z blízka i zdaleka hodně závodníků, ať už na mechanických či elektrických vozících, a nebo běželi s berlemi či bez. Tyto závody si získávají rok co rok na oblibě mezi hendikepovanou veřejností, o čemž svědčí letošní účast závodníků na těchto závodech.

Organizační stránku závodu zajišťovali terapeuti a klienti terapeutické komunity Exit z Komorní Lhotky, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Zdeněk Jedlička, předseda klubu