Sportovní akce

Orientační závod Trail-O proběhl 10.10.2015 v areálu CSS Hrabyně

V lehce mrazivém počasí proběhly v sobotu 10.10.2015 v areálu CSS netradiční orientační závody Trail-O. Kdo tuto disciplínu ještě neokusil, měl by tak učinit co nejdříve. Není pro ni potřeba žádná velká fyzická připravenost, za to je potřeba dobře se naladit a aktivizovat svého bystrého ducha :-)

Trať závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně, její délka čítala pouhých 800 m. Časový limit, který byl stanoven pro závodníky na absolvování této tratě, byl dostačují. Žádný ze závodníků ani ze skupiny maminek s kočárky tento limit nepřekročil. Bylo možné jít nebo jet běžnou procházkovou chůzí a mezi kontrolami zavtipkovat s kolem jdoucími závodníky. Samozřejmě pouze s těmi sympatickými, neboť nesympatičtí by kazili dojem ze závodu :-)

Na trati bylo přichystáno 9 kontrol, jejichž nalezení bylo snadné. Nesnadné a zajímavé bylo právě určení správné kontroly. V závodech Trail-O jde o to, aby závodník správně určil jednu ze čtyř či pěti umístěných kontrol. A to je právě ta vykutálenost onoho závodu – nejde vůbec o rychlost, jde o bystré a správné posouzení umístění kontroly. Což se nám, nejvýše umístěným zástupcům Handy Clubu Ostrava (14. a 15. místo) v tomto závodě až tak nepodařilo. Aspoň máme motivaci pro příště…

Závodu se zúčastnilo celkem 30 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící o berlích, také rodiny s kočárky a dětmi). Zkrátka závody pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Děkujeme všem organizátorům a spolupracovníkům za výborný, profesionální přístup. Velký dík patří také Nadačnímu fondu AVAST, NH-TRANS, SE a ANECT za finanční podporu těchto sportovních závodů. Bez jejich pomoci by tato sportovní akce neměla tak vysokou sportovní a společenskou úroveň.

 

Další odkazy: Výsledky závodu (PDF) | Fotogalerie 1 (Google+) | Fotogalerie 2 (Google+)