Sportovní akce

BIATLON a Hrabyňský desetiboj 2019

Díky opakované finanční podpoře městského obvodu Ostrava – Jih, Alliance Laundry CE, s.r.o, ANECT a.s, NH – TRANS, SE, Nadačnímo fondu AVAST a TELE DATA SYSTEM, spol. s r.o., v  sobotu 22.6.2019 proběhl v rehabilitačním ústavu v Hrabyni již 4.ročník Biatlonu pro hendikepované jednotlivce. V letošním roce se k této akci připojili i klienti střediska Betezda Slezské Diakonie.

Každý účastník zde mohl dle svých možností a schopností soutěžit na okruhu v areálu CSS, včetně střelby z laserové pistole na terč. Ačkoliv všichni závodili naplno, samozřejmě se uplatňovala zejména zásada, že je důležité se hlavně zúčastnit, nikoliv vyhrát. Své vítěze měl závod dokonce v několika kategoriích, a ti dostali drobné dárky a medaile od sponzorů akce.

Tomuto závodu předcházel v pátek tradiční VIII. Hrabyňský desetiboj, který byl rovněž určen pro hendikepované.

V sobotu na závod v biatlonu se sjelo celkem 34 účastníků ze všech míst MSK. Organizační stránku závodu zajišťovali zaměstnanci RÚ Hrabyně , klienti terapeutické komunity Exit, kterým tímto patří poděkování za bezchybný a hladký průběh akce. Vládla zde velmi příjemná a přátelská atmosféra. Důležité bylo hlavně setkání přátel a lidí s podobným zdravotním postižením, než jen čistě sportovní úsilí.

Ač to zpočátku s počasím moc příznivě nevypadalo a předpověď byla tak půl na půl, nakonec i to vyšlo téměř ideálně. Nebylo ani horko, ani jsme nezmokli, prostě pohoda. Organizátoři akce mysleli i na odpovídající osvěžující pohoštění, takže k dispozici bylo nejen ovoce, melouny, banány, cereální tyčinky, ale taktéž dostatek pitné vody.

Celá akce byla dokumentována, takže fotky i videa naleznete na stránkách organizátorů –
RÚ Hrabyně a Handy Clubu Ostrava.

Už se těšíme na další ročník....

Výsledky závodů

Výsledky DESETIBOJ

1. Tým č. 1 - Ondřej Malý, Karel Pustowka, Zdeněk Jedlička
2. Tým č. 2. - Břetislav Kaláš, Lubomír Altenburger,Jan Thiemel
3. Tým č. 13. - Rostislav Bukal, Radek Válek, Jan Mrkva

Výsledky BIATLON

Kategorie kvadru
1. Zdeněk Jedlička
2. Vojtěch Konečný
3. Michal Slovaček

Kategorie para
1. Jaroslav Klimeš
2. Jakub Ježek
3. Radek Válek

Kategorie choďák
1. Ondřej Malý
2. Jan Moštěk
3. Hana Blažková

ABSOLTNÍ VÍTĚZ
1. Zdeněk Jedlička
2. Jakub Ježek
3. Radek Válek

Video biatlon

 

Fotogalerie biatlon