Sportovní akce

Výsledky 3. ročníku závodu v biatlonu

V sobotu 2.června 2018 proběhl ve sportovním areálu Hrabyně 3. ročník závodu v Biatlonu.

Tento závod se skládá z „běhu“ na vozíčku (ať už mechanickém či elektrickém) a ze střelby z laserové pistole (2x 5 ran). Před samotným závodem měl každý účastník možnost vyzkoušet si střelbu a seznámit se s tratí. Na těžších stoupacích úsecích vozíčkářům pomáhali dobrovolní pomocníci z řad rehabilitačních pracovníků Hrabyňského ústavu. Hendikepovaní chodící závodníci si závodiště obešli samozřejmě pěšky...

Předpovědi počasí na tento den nebyly moc příznivé, což mohlo odradit některé účastníky, přesto se dostavilo přes 25 soutěžících. Počasí nakonec vydrželo. Během soutěže se sice začaly stahovat mraky a chvíli to vypadalo na pořádnou bouřku, ale ta se hrabyňskému areálu naštěstí vyhnula a závod mohl být v pohodě dokončen a vyhodnocen.

Někteří závodnici již z předešlého ročníku věděli, co je v tomto závodě čeká a tak na start šli s odhodláním bojovat o medaile, což se jim povedlo.

Za náš tým Handy Club Ostrava soutěžilo celkem 5 lidí a téměř všichni se umístili na medailových pozicích:

Biatlon

Kategorie startující na elektrickém vozíku

1. místo - B. Jaroš, 2 místo. - J. Rubý, 3 místo - P. Kupková

Kategorie kvadru

1. místo - Z. Jedlička, 2. místo - M. Huška, 3. místo - M. Slováček

Kategorie para

1. místo - M. Řezníček, 2. místo - J. Čajková, 3. místo - J. Seidler, 5.místo – H. Sládečková

Kategorie choďák

1. místo - Š. Vašková, 2. místo - Z. Haisler, 3. místo - K. Krejčí.

Těšilo nás, že jsme se mohli potkat se svými kamarády, popřípadě navázat nová přátelství a trošku si odpočinout od běžných i zdravotních problémů, které většinu takto postižených lidí dennodenně provázejí.

Všichni jsme byli s organizací a sportovní soutěží spokojeni. Velmi se nám líbily zajímavě výtvarně navržené medaile a dárečky, které vítězům dodali sponzoři a zároveň nemalou finanční částkou přispěli na zorganizování samotné soutěže.

Touto cestou moc děkujeme všem účastníkům , organizátorům i sponzorům za pěkné zážitky a doufáme, že se za rok opět setkáme na dalším ročníku biatlonu.

Jana Čajková

Video

 

Fotogalerie