Sportovní akce

Výsledky závodu v biatlonu 2017

V příjemném slunečném počasí proběhl v sobotu 24.6.2017 již druhý ročník závodu v biatlonu, který se konal v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně. Tento areál je přímo předurčen k pořádání takovýchto sportovních soutěží. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laiserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku, na které dá hodně získat, ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Závodu se zúčastnilo celkem 23 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou i bez). Závodníci byli rozděleni do několika kategorii podle druhu postižení. Zkrátka závody pro všechny, kdo chtěl udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velký dík patří členům Biatlon Ostrava Poruba, konkrétně Mgr. Haně Gřeškové, která se ujala role hlavní rozhodčí. Dále bych chtěl poděkovat personálu RÚ Hrabyně v čele s Mgr. Martinou Korhelíkovou za zajištění pořadatelské služby a zázemí pro sportovce. Bez této pomoci by tato sportovní akce neměla tak vysokou sportovní a společenskou úroveň.

V textu dále výsledková listina a fotogalerie z akce.

Výsledková listina 2. ročníku závodu (PDF)