Sportovní akce

Výsledky závodu v biatlonu

V parném slunečním počasí proběhl v sobotu 25.6.2016 v areálu CSS netradiční závod v biatlonu hendikepovaných. Tato sportovní soutěž se skládá ze dvou částí. Začíná se části fyzickou (běh, chůze o berlích a jízda na vozíku). Po absolvování vyměřeného okruhu následuje střelba z laserové pistole na terč a následuje závěrečný běžecký úsek. Tato sportovní disciplína vyžaduje jak fyzickou připravenost tak i přesnou střeleckou mušku na které dá hodně získat ale i ztratit v závěrečném vyhodnocení.

Trať závodu byla postavena v příjemném prostředí parkového areálu CSS Hrabyně. Závodu se zúčastnilo celkem 25 soutěžících (hendikepovaní závodníci – vozíčkáři, chodící s oporou i bez). Závodníci byli rozděleni do několika kategorii, podle druhu postižení. Zkrátka závody pro všechny, kdo chtěl udělat něco pro své zdraví a přitom se zajímavě pobavit.

Velký dík patří členům Biatlon Ostrava Poruba, konkrétně Mgr. Haně Gřeškové, kteří zajistili technické zařízení pro samotný závod. Dále bychom chtěli poděkovat personálu RÚ Hrabyně v čele s Mgr. Martinou Korhelíkovou za zajištění pořadatelské služby a zázemí pro sportovce. Bez této pomoci by tato sportovní akce neměla tak vysokou sportovní a společenskou úroveň.

Výsledková listina (PDF)