Grilování u klubovny

Letošní setkávání členů Handy Clubu Ostrava probíhalo i o letních prázdninách. Jednak proto, že díky koronavirovým opatřením jsme začátek aktivního setkávání museli posunout až na pozdní jaro, a jednak teplé letní počasí spíše umožňuje vozíčkářům dostavovat se na pořádané akce, než když je zima či jinak nevlídné počasí.
Na středu 7. 7. 2021 jsme naplánovali dlouho slibovanou grilovačku, a to před naší klubovnou, pro případ, že by nás nemile překvapilo počasí a prostory klubovny by nám tak mohly poskytnout zázemí před případným deštěm. Naštěstí se tak nestalo, ba právě naopak. Počasí bylo velmi teplé, takže naše klubovna sloužila spíše jako občasný úkryt před paprsky slunce a k ochlazení organizmu před venkovním vedrem...
Účast byla velmi hojná a mnozí se na této akci spolupodíleli tím, že donesli nějakou sladkost nebo přílohu k masu, třeba zeleninu, ať už koupenou či z vlastní zahrádky. Náš předseda sdružení Zdenda, na úvod všechny přivítal a poděkoval všem za zájem o tuto i jiné akce. Naše dvě dobré duše Iva a Přemek nám před klubovnou rozložili stoly a lavičky a připravili tak posezení. Iva se pak ochotně postarala ještě o roznášku jídla a pití mezi méně zdatné vozíčkáře a Přemek dokázal, i přes toto velmi horké počasí, skvěle opéci maso na grilu. Všichni si velmi pochutnali a pochvalovali tuto vydařenou letní akci s grilováním.
Tak trochu se touto cestou omlouváme okolním nájemníkům, kteří možná „trpěli“ linoucí se vůní grilovaného masa, která jim určitě musela pronikat přes okna až do jejich bytů :-)
Všichni účastníci i organizátoři se shodli, že to byla velmi vydařená akce a rádi by si ji opět někdy zopakovali, ať už v letošním roce nebo o dalším létě.